Logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim

Otwarty Dom, Nowy Świat

Ocena 0/5

"Rodziny zastępcze to zwykli ludzie robiący codziennie niezwykłe rzeczy".

Kiedy w rodzinie pojawia się kryzys, kiedy nie jest on zażegnany w odpowiednim momencie i dziecko nie może pozostać w swoim domu gdyż wyczerpały się już możliwości pomocowe z odpowiednich instytucji, Sąd Opiekuńczy właściwy do miejsca zamieszkania dziecka wydaje Postanowienie o umieszczeniu małoletniego w rodzinie zastępczej lub domu dziecka. Rodzina zastępcza tymczasowo przyjmuje dziecko do swojego domu i w pełni się nim opiekuje: dba o wszystkie sprawy zdrowotne, rozwojowe, szkolne, zapewnia bezpieczny dom, uczy zaufania do ludzi, ale przede wszystkim buduje między sobą dobrą relację. 

Dzieci przebywające w rodzinach zastępczych obserwują prawidłowy model rodziny, uczą się na nowo ról społecznych funkcjonujących w bezpiecznej rodzinie, jak wygląda zdrowy związek kochających się ludzi, dlatego zwiększa się ich szansa na stworzenie wartościowej relacji i przyszłej własnej rodzin

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim- Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej informuje, iż trwa ciągły nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych.

Na naszym powiecie znajduje się 54 rodziny, które opiekują się 98 dziećmi. To wciąż za mało. Co roku trafia do nas od kilku do kilkunastu Postanowień Sądu o umieszczenie dzieci w rodzinnej pieczy zastępczej. Potrzebujemy Cię, więc jeśli zastanawiasz się czy zostać rodziną zastępczą, przyjdź do nas, porozmawiaj. Rozmowa z nami do niczego nie zobowiązuje, a może przyczynić się do czegoś bardzo ważnego, do podjęcia znaczących decyzji.

Jak zostać rodziną zastępczą?

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim zaprasza wszystkie chętne osoby. Nasi specjaliści wyjaśnią procedury rozpoczynające etap kwalifikacji i otoczą odpowiednim wsparciem. Warto omówić tą decyzję ze swoimi domownikami, by każdy z nich czuł się z nią dobrze.

Zobowiązujemy się do przeszkolenia kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, udzielimy możliwie jak najwięcej informacji o przyjmowanym dziecku oraz będziemy wspierać w rozwiązywaniu zgłoszonych przez rodzinę problemów.  

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Wielkopolskim jest czynne od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do godziny 15.30 przy ul. Żwirki i Wigury 1 62-065 Grodzisk Wielkopolski, informację  można uzyskać także pod numerem tel. 506 531 750,  61 44 52 510 lub 61 44 52 524. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności